Menu

Televizori

oscar gabime

Gafa e madhe në ndarja e çmimeve Oscar

Drama "Moonlight" fitoi çmimin Oscar për fotografinë më të mirë, në një ceremoni që u përmbyll përmes një gabimi ku fillimisht çmimi tha se i takonte filmit "La La Land". Ceremonia e mbrëmshme u shndërrua në një kaos kur prezantuesja Faye Dunaway, gabimisht shpalli se "La La Land", është fitues i çmimit për fotografinë më të mirë. Deri në atë çast, çdo gjë shkoi sipas planit, ndonëse ceremonia u përshkua me deklarata politike dhe goditje ndaj presidentit amerikan, Donald Trump, përfshirë sulmet ndaj politikave të tij mbi emigracionin.

 • NR. FL NGA STATUSI
 • ST8656DusseldorfARRIVED 11:48
 • 4T2352ZurichARRIVED 09:57
 • JP115FrankfurtARRIVED 11:33
 • OS777ViennaARRIVED 11:43
 • EZY4579BerlinSCHEDULED 12:41
 • JP838LjubljanaSCHEDULED 13:22
 • NR. FL NGA STATUSI
 • ST8657DusseldorfSCHEDULED 12:20
 • EZS1484GeneveTAKE OFF 10:13
 • 4T2353ZurichTAKE OFF 10:44
 • OS778ViennaSCHEDULED 12:45
 • EZY4580BerlinSCHEDULED 13:30
 • JP839LjubljanaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari

LAJME

SPORT